O nás

Berdhanya Swami Tierra 

Berdhanya Swami Tierra sa oddala púti, na ktorej pomáha otvárať  cestu pre tých, ktorí sa úprimne zaujímajú o svoj osobný rast, seba poznanie, a  sebaovládanie.
Berdhanya podporuje zobudenie vnúterného sveta a získanie osobnej slobody cez meditáciu, mystické učenie, seba pozorovanie a skúmanie. Jej učenie sa rozrástlo do medzinárodného publika, ktoré priviedlo v tomto smere vzdelanie a seba uvedomenie nie len pre jednotlivcov ale i pre komunity. Jej učenie drží v sebe hĺbku a zároveň jednoduchosť, ktorá pomohla nespočetnému množstvu ľudí na celom svete nájsť vnútorný pokoj a väčšie naplnenie ich života. V jadre jej učenia leží transformácia vedomia a spirituálne prebudenie, ktoré vidí, ako ďalší krok vo vývoji ľudstva. Je autorkou desiatich kníh, ktorej posledná je “Svet vo vnútri”.
Berdhanya žije v neveľkom mestečku Wakefield, v Kanadskom Quebecu, kde vyučuje a zároveň neustále cestuje po svete, kde usporadúva workshopy, víkendové kurzy a putovné cesty. Vačšina jej učenia je v angličtine a španielčine. Viac o Berdnanyi Swami Tierra si možte prečítať na jej webovej stránke www.berdhanya.com alebo sa s ňou možete spojiť cez FacebookTwitterLinkedIn a Instagram.Mária Ondrášik je sprostredkovateľkou Berdhanyinho Učenia na Slovensku

Maria sa narodila na strednom Slovensku a spolu s jej rodičmi a súrodencami sa neskôr presťahovala do neveľkej dedinky pod horami na západnom Slovensku. Jej životná cesta ju priviedla do Spojenych Štátov, kde ju jej životné slasti a strasti posunuli k hlbšiemu bádaniu o podstate života a skutočnej pravde. Jej hľadanie sa naplnilo, ked sa pred šestnástimi rokmi  stala súčasťou Berdhanyinho študijneho programu, ktorého súčasťou je dodnes. V priebehu týchto rokov sa v Berdhanyinej komunite stala členkou “Council of Earth”a rozšírila svoje znalosti v oblasti liečiteľstva, jogy, Ayurvedy a seba poznaní. Mária je stelesnením súcitu a odpustenia. Za jej spirituálny rast hlboko vďačí svojej učiteľke, ktorú by nemenila za nič na svete a je pre ňu úprimnou cťou podielať sa na šírení tohto učenia v jej rodnej zemi.Anaháta Holistické Centrum ktoré reprezentuje Berdhanyino učenie na Slovensku


Anaháta o.z. je občianske združenie, ktoré som založila pred šiestimi rokmi spolu s mojou kamarátkou Evkou Chromčíkovou,  aby som sa mohla podeliť o moju veľkú vášeň, ktorou je joga. Zo začiatku sme organizovali rôzne jógové workshopy, individuálne a skupinové hodiny jogy a pripájali sa k nám  noví učitelia a terapeuti.  Po čase do Anaháty vstúpila Mirka, ktorej vďačím za jej láskavosť, ktorou obohatila naše centrum.  Postupne sa napĺňal môj sen vytvoriť holistické centrum, ktoré vytvára priestor pre celostný rozvoj jednotlivca. Naše centrum nie je len priestorom pre skupinové hodiny jogy, relaxovanie a uvoľnenie pomocou rôznych terapeutických a pohybových kurzov, ale taktiež je uspokojením našej túžby dozvedieť sa viac vo  vzdelávacích kurzoch a workshopoch. Zároveň sa zaoberáme stravovaním podľa 5 elementov a učíme seba a iných k sebaláske a k sebaúcte, cez ktorú dokážeme objaviť svojho vnútorného liečiteľa a plne ho vnímať.  

Volám sa Marcela Susira Ďurčová, založila som centrum Anaháta, kde spolu s Mirkou poskytujeme priestor na celostný rozvoj človeka. V centre vediem skupinové hodiny jogy, na ktorých vediem ľudí k vnímaniu tela, k pozorovaniu dychu a prepájaniu dychu s pohybom.  Mojim zámerom je, aby sme sa začali vnímať, cítiť a tak prebúdzali lásku k sebe, k svojmu telu, aby bolo telo zdravé a funkčné. Vediem individuálne hodiny jogy a jógovej terapie. V individuálnom prístupe vidím veľký zmysel, s človekom môžeme pracovať na jeho konkrétnych potrebách a môžeme naštartovať jeho samoliečiaci proces, pri ktorom som ja, len ako jeho sprievodca. Poskytujem aj dotykovú terapiu Shiatsu, ktorá ma neprestáva fascinovať v pozícií toho, čo ju príma, rovnako ako v pozícií terapeuta.
Stále sa učím, navštevujem rôzne kurzy a workshopy pod vedením rôznych učiteľov. Vzdelávam sa v oblasti jogovej terapie, shiatsu, kraniosakrálnej terapie, rôzne masážne techniky z TČM, a učím sa akupunktúru.

Od roku 2018 som sprevádzaná Berdhanyou a Matthewom.

Vo voľnom čase milujem tvoriť – čokoľvek.  Mojou záľubou je šitie a vyšívanie, tvorím legíny na jogu,  rôzne vankúšiky,  aj na jogu, oblečenie na voľný čas. A vďaka dedičstvu starých mám prenášam folklórne motívy do súčasnosti za čo som nesmierne vďačná. 
Volám sa Mirka Palacková. Spolu s Mackou tvoríme Anahátu :-), kde vytvárame priestor pre Vás.
Študovala som Dietetiku podľa princípov čínskej medicíny. Venujem sa Stravovaniu podľa ročných období, Kurzom varenia raňajkových kaší, Kurzom pečenia kváskového chleba a prednášam na tieto témy. 
Som reiki liečiteľka 3. stupňa a liečim svojich klientov. 
Tiež v Anaháte obsluhujem pyramídu
Organizujem rôzne kurzy na témy, ktoré sú v súlade nášho holistického centra.
Milujem stretávanie s ľuďmi, rada sa s nimi rozprávam, rada ich počúvam, rada im pomáham.
Mojím relaxom je maľovanie mandál, liečenie, varenie zdravej stravy, pečenie, spoznávanie nových ľudí.

Viac o Anaháta centre, pripravovanom programe alebo kontakt na Marcelku Susiru a Mirku na sprostredkovanie satsangov alebo  kurzov s Berdhanyiou na Slovensku najdete tu

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif